Choď na obsah Choď na menu
 


Z historie Hasicskeho zboru v Niznej

  Z historie Hasicskeho zboru v Niznej.

Prvy hasicsky spolok bol v Niznej zalozeny v roku 1922.Prve stanovy spolku boli prijate na valnom zhromazdeni dna 25. novembra 1923.Spolok mal 27 clenov a za velietela bol zvoleny Jozef Hlavaj.Dalsi zakladajuci clenovia boli Pavol Reguly,Jan Reguly st.,Stefan Zahorec,Jozef Kubos,Jozef Kubos-Firasek,Michal Dedinsky,Ignac Kubinec,Stefan Zak,Emanuel Reguly,Tomas Krupa,Vladimir Havrlant,Jan Vasek,Daniel Gal,Stefan Frolek,Pavol Hulej,Emanuel Zuffa-Ferco a Jozef Chludik.Hasicsky dom v Niznej bol postaveny v roku 1936.Sucastne s vysviackou hasicskeho domu sa 29.juna 1936 konala aj vysviacka novej motorovej striekacky.Hasicsky dom bol postaveny z prostriedkov hasicskeho fondu - 10 000 korun, z okresnej podpory - 2000 korun, z podpory urbaru - 5000 korun.Drevo,strk,piesok a rucnu a povoznicku pracu dodala obec.Hasicsky dom sa vyuzival aj na konanie roznych kulturnych podujati ako cajove vecierky a divadelne predstavenia.Garaz pre hasicske auto bola postavena v roku 1970.

 

Tato sekcia sa bude postupne priebezne doplnat.

 

 

 

 

 
 

 

Portrét


Fotoalbum


Posledné fotografie
Archív

Kalendár
<< október / 2018 >>